image
Adres
Keresteciler 4.cd. 16.sk. No:1
Telefon
+90 (312) 395 98 33
Email
info@nisaotomasyon.com.tr
kollu bariyer ankara
Aralık 23, 2020

Otopark Sistemleri

Otopark sistemi, otoparkların güvenliğinin sağlanması, giriş ve çıkış yapan araçların kayıt altında tutularak sağlıklı bir ücretlendirme yapılması için kullanılan bir sistemdir. Otoparkların giriş ve çıkış kapılarına konulan makinelerle her aracın giriş-çıkış saatleri kayıt altına alınabilir, ücretler otoparkta kalış süresine göre belirlenebilir, günlük giriş yapan araçların sayısı ve benzeri istatistikler kolayca tutulabilir.

Ankara Otopark Sistemleri 

Otopark SistemleriOtoparkların kontrolünü ve güvenliğini kolaylaştıran sistemlerimiz, yöneticilerin işlerini kolaylaştıracak, güvenliği sağlayacak ve kurumsal bir görünüm kazandıracaktır.

Otopark sisteminin tam potansiyelle çalışabilmesi için gerekli olan bölümler emniyet fotoseli, bariyer, bariyer kolu oturtma çatalı, flaşör lamba, anten, uzaktan kumanda, uzaktan kumanda alıcı ünite, etiketler ve otopark takip yazılımından ibarettir.

Otopark sistemlerimiz ücretli otopark işletmeleri yanında site otoparklarında da kullanılabilir. Ayrıca hastane, alışveriş merkezi, büyük kurum ve kuruluşların yerleşkeleri gibi alanlarda da kullanılabilir. Bu tip alanlarda belirli araçların girişine önceden onay verilmesi ya da bazı araçların yasaklanması da mümkündür. Onay verilen araçların hangi tarihlerde ve hangi saatlerde girdiği gibi bilgiler de kaydedilebilir ve istatistiksel veriler alınabilir.

Otopark Sistemleri ile Nasıl Giriş Yapılır?

Otopark girişine yerleştirilen makineler sayesinde her sürücü girişte girişin hangi tarih ve hangi saatte yapıldığını gösteren bir bilet alır. Araç otoparktan çıkış yaparken bu biletin oradaki makineye okutulması ile ne kadar süre ile içeride kalındığı anlaşılır ve ücret otomatik olarak belirlenir.

Otopark kullanıcıları haftalık ya da aylık gibi belirli sürelerle otoparka abone olarak bazı avantajlardan faydalanabilir. Bunun için otopark yönetiminden verilen bir kartın giriş ve çıkışlara yerleştirdiğimiz makinelere okutulması yeterlidir.

Otopark sistemlerimiz sayesinde abone olan ya da olmayan tüm sürücüler sıra beklemeden hızlı şekilde otopark giriş ve çıkışlarından geçiş sağlayabilir.

HGS ve OGS Geçiş Sistemi Olarak Kullanım

Otopark sistemlerimiz HGS ve OGS kartları ile uyumlu bir geçiş sistemi olarak kullanılabilir. Bu özelliğin aktifleştirilmesi için otoparkın giriş ve çıkışlarına montajını gerçekleştireceğimiz UHF antenlerin 50 metrelik mesafeye kadar okuma yapabilmesi sağlanır.

Otoparka giriş ve çıkışlarında direkt geçiş yapması istenen araçlar için plastikten ya da kağıttan etiketler hazırlanarak UHF antenlerin okuyabileceği yerlere yerleştirilmesi ile geçiş mümkün olur. Bu amaçla hazırlanan kağıt etiketler motorlu araçların camına, plastik etiketler ise plakalara monte edilir. Bu etiketleri taşıyan araçların plaka, ruhsat, sürücü ve malikin adı gibi bilgileri UHV antenlere tanıtılır. Tanıtımdan sonra bilgiler otopark sistemi paneline gönderilir. Daha sonraki girişlerde herhangi bir işleme gerek kalmaksızın bariyer kolu kalkar, araçların geçişi sağlanır ve geçiş bilgileri kayıt altına alınır.

Ayrıca Mantar Bariyer Ankara hizmetimize burdan bakabilirsiniz.

Otopark Sistemleri Fiyatları

Otopark sistemlerinin fiyatları bölümlerinin özelliklerine ve kapasitesine göre değişiklik gösterebilir. Ancak firmamızın müşteri memnuniyetini verdiği önem nedeniyle fiyatların piyasanın altında tutulduğu rahatlıkla söylenebilir. Uygun fiyat avantajları ile yüksek kalitedeki otopark sistemlerimizin sunduğu imkanlardan faydalanmak isteyenler yetkililerimizle iletişime geçebilir.

Firmamızın Özellikleri

Firmamız daima son teknoloji özellikleri ile donatılmış sistemlerin üretimi, satışı, kurulumu ve satış sonrası servis hizmetleri ile ilgilenen, başarısı ile piyasada güven sağlamış bir kuruluştur. Tüm bu çalışma alanları içinde ciddi bir istihdam sağlamaktayız.

Kaliteli güvenlik sistemlerimiz sayesinde müşterilerimizin kontrolü altındaki alanların güvenliği tam olarak sağlanır. Müşterilerimizin hizmet verdiği kitlelerin güvenliğine de ciddi bir katkı sunmuş oluruz. Otoparklar için bariyer sistemleri yanında plaka tanıma sistemi, araç altı tanıma sistemi, mantar bariyerler, kapan bariyerler, road blocker sistemi gibi ürünlerimiz de fonksiyonel kullanım sağlayabilir. Şimdiye kadar hizmet verdiğimiz müşterilerimizden gelen olumlu geri bildirimler en önemli r

Posted in: Ankara Tags:Otopark Sistemleri
Ankara web tasarım | Ankara seo uzmanı